Chordyes

The Anthem

Kord Gitar & Lirik Lagu The Anthem oleh Good Charlotte pada Nada Dasar E

First intro
|C#5  G#5  | F#5  G#5|C#5  G#5  | F#5     |

Second intro
(First The Chord Then The Small Riff, Listen To The Song To Get It)
E            B             A         B

Verse
It's A NEew Day, But IBt All Feels Old
It's A GEood Life, That'sA What I'm Told
But EEverything, IBt All Just Feels AThe Same

At My HEigh School, It FeltB More To Me
Like A JEail Cell, A PeAnitentiary
My TEime Spent There, IBt Only Made AMe See

Pre-Chorus
That C#mI Don't Ever WannAa Be Like You
EI Don't Wanna Do The Things You Do
I'm C#mNever Gonna Hear TheA Words You Say
And BI Don't Ever Wanna, I Don't Ever Wanna Be

Chorus
EYouB___A    ...Don'tB WaEnna Be JBust Like You

A  Oh What I'mC Sayin' Is 
EThis Is The BAnthem,A Throw AllB Your Hands Up, 
C#   G#   F#                 C# <-(When You Land On This Chord You
You___    ... Don't Wanna Be You|     Play The Second Intro)

(First The Chord Then The Small Riff, Listen To The Song To Get It)
E            B             A         B

Verse
Go To CEollege, A UBniversity
Get A REeal Job, That's What TheyA Said To Me
But EI Could NeveBr Live The Way TAhey Want

I'm Gonna GEet By, And JusBt Do My Time, 
Out Of SEtep While, They AllA Get In Line
I'm JEust A MinorB Threat So PayA No Mind

Pre-Chorus
C#mDo You Really WannAa Be Like Them, 
Do You EReally Wanna Be Another Trend?
C#mDo You Wanna Be PartA Of That Crowd?
'Cause BI Don't Ever Wanna, I Don't Ever Wanna Be

[Chorus] (Only One Small Difference)

You...don't Wanna Be Just Like You
Oh What I'm Sayin' Is This Is The Anthem Throw All Your Hands Up,
Bbm <--(Instead Of Landing On C#,
You, Don't Wanna Be You     You Land On Bbm, For The Bridge)

Bridge
(Bbm)          G#
Shake It Once, That's Fine
A   Shake It TBwice, That's Okay
C#m   Shake It ThBree Times, You'rEe Playing WBith Yourself, Again.

Solo
EYouB___A    ...DoBn't WaEnna Be JBust Like You
A   What I'mC Sayin' EIs This Is BThe AAnthem Throw ABll Your Hands Up,
EY'all Got ToB Feel MAe, Sing If YouB're With Me,

EYouB___A    ...DoBn't WaEnna Be BJusAt Like YBou (Just Like You)
EThis Is The BAnthAem Throw All BYour Hands Up, 
EY'all Got ToB Feel MAe, Sing If YoBu're With Me

ENever Lose YourB AnthAem   B(Whoa-Oh)
Never Lose Your Anthem   (Whoa-Oh)
Never Lose Your Anthem   (Whoa-Oh)
Never Lose Your Anthem
Turut tersedia pada nada dasar: C# (Nada Asal) C D G A

FAQ

Apakah kord untuk lagu The Anthem?

Kord untuk lagu The Anthem ialah: E, B, A, C#m, C

Apakah nada dasar asli lagu The Anthem?

Nada dasar aslinya ialah C#.

Berapakah tahap kesukaran memainkan lagu The Anthem?

Tahap kesukaran ialah Advanced.

Bolehkah saya memainkan The Anthem dalam nada dasar lain?

Boleh. Anda boleh menukar nada dasar lagu ini ke nada apa sahaja menggunakan ciri transpose.

Bolehkah The Anthem dimainkan dengan gitar akustik?

Boleh. Kord ini sesuai dimainkan dengan gitar akustik mahupun elektrik.

Bolehkah saya memainkan The Anthem dengan ukulele?

Kord The Anthem boleh dimainkan pada gitar atau ukulele, menggunakan bentuk kord yang sesuai bagi setiap alat muzik.

Berapa banyak kord yang digunakan dalam lagu The Anthem?

Lagu The Anthem menggunakan 5 kord: E, B, A, C#m, C

Apakah cara paling mudah untuk memainkan The Anthem?

Anda boleh menggunakan ciri transpose untuk menukar nada dasar yang lebih sesuai dengan julat vokal anda atau menggunakan bentuk kord yang lebih mudah.

Lagu The Anthem dicipta pada dekad bila?

Lagu The Anthem dicipta pada dekad 2000an. Lihat senarai lagu dekad 2000an lain di sini

Adakah terdapat versi kord yang lebih mudah untuk The Anthem?

Ada. Ketik butang Permudah untuk menukar kord The Anthem kepada versi yang lebih mudah untuk pemula - ini akan membuang lanjutan kord yang kompleks seperti maj7, m7 dan 9 tanpa menukar nada dasar atau turutan kord lagu.

0.3x